המכון הארצי ללימודי מקצועות תורניים -לוגו

לימודים בזום

לימודים בזום

לימודים בזום

יש גישות שונות ללמידת מקצוע, וביניהם לימודים בזום.

בעבר הגישה הקלאסית ללימודים הייתה למידה באופן פרונטלי אונליין. כאשר התלמידים היו מגיעים לכיתת הלימודים. שם היו לומדים במסגרת קורסים ארוכים את הקורס המקצועי בנושא הקרוב לליבם.

בתקופת הקורונה, דברים רבים השתנו. לאור העובדה שההדבקה הייתה רבה, הייתה בעיה להתאסף קבוצת אנשים כדי ללמוד מקצוע. לכן ניסו לחשוב על רעיונות יצירתיים חדשניים.

אחד הרעיונות המרכזיים היו לעבור ללימודים בזום.

 

לימודים בזום - יתרונות וחסרונות

מעבר לצורך שהיה בלמידה דרך הזום, התגלו לשיטה הזו מספר רב של יתרונות וחסרונות. להלן נפרט חלק מאותם יתרונות ומאותם חסרונות.

היתרונות המרכזיים הם:

  1. לא צריך לנסוע למרחקים ארוכים כדי ללמוד מקצוע. אפשר להתמקצע בתחום גם מבלי להיתקע בפקקים. זה משפר ומייעל את הלמידה.
  2. הלמידה יכולה להיות יותר תואמת את רמת הלימודים. אפשר להנגיש חומרים בצורה טובה ויעילה יותר.
  3. לפי מחקרים שנעשו בדרך כלל רמת הריכוז בלימודים בזום עולה משמעותית על כל שיטת למידה אחרת. אמנם יש תלמידים שהשיטה הזו קשה להם בשיעורים הראשונים. אבל גם הם מתרגלים לכך מהר מאוד, ובדרך כלל מגלים בכך יתרונות רבים.

החסרונות המרכזיים ללימודים בזום הם:

  1. התקשורת עם המרצה לעיתים קצת מתפספסת. ככה זה כשרואים אותו דרך המסך ולא באופן חי.
  2. לא פוגשים את החברים. ולכן התקשורת החברתית פוחתת משמעותית.
  3. הלמידה דרך הזום בעייתית עבור קהלי יעד מסוימים. הן בקרב אנשים מבוגרים יותר המתקשים מבחינה טכנולוגית בהפעלת האמצעים הללו. והן לקהלי יעד שאין להם מחשב ו/או גישה לרשת האינטרנט.

 

איך אפשר ללמוד בצורה הכי טובה

במכון הארצי ללימודי מקצועות תורניים משתדלים לחשוב על כל הפרטים. ואף על הפרטים הקטנים ביותר. הנהלת המכון חשבו וטיכסו עצה כיצד לשלב את היתרונות הרבים של הזום מבלי לגרום לחסרונות שבלמידה באמצעים אלה.

לכן המסקנה הראשית הייתה שאי אפשר ללמוד בצורה פרונטלית ויחד עם זאת ליהנות מהיתרונות של הזום. לכן המסקנה הראשונית הייתה שצריך ללמד דווקא דרך הזום.

לאחר מכן בדקנו כיצד אפשר להתגבר על החסרונות הקיימים בזום.

לכן פתרנו את העניין עם 2 פתרונות מרכזיים:

  1. במקביל ללימודים בזום, יהיו מפגשים פרונטליים. זה יהיה בהתאמה ובהתאם לצרכים השונים. אבל מתוך הבנה שיש יתרון רב בלמידה דרך הזום, אבל יש גם ערך מוסף למפגש חי עם המרצה ועם יתר התלמידים. בנוסף אנו מגבשים את התלמידים באמצעים שונים על מנת לעשות את חוויית הלמידה שתהיה הכי נוחה וידידותית.
  2. עבור קהלי יעד שיש להם בעיה עם שימוש דרך הזום, אנו משתדלים למצוא פתרונות שונים. ברוב המכריע של המקרים אנו מצליחים למצוא את הפתרונות (הטכנולוגיים והאחרים) על מנת לעזור גם להם ללמוד בצורה נוחה וטובה.

 

לימודים בזום - סיכום

לסיכום ניתן לומר שיש יתרון רב מאוד ללמידה דרך הזום. אמנם יש לכך גם חסרונות. אנו במכון הארצי ללימוד מקצועות תורניים מצליחים בסייעתא דשמיא לעשות את הכול על מנת להפוך את חוויית הלמידה לחוויה מצליחה ונעימה ביותר.

כך יש לנו קורס טוען רבני וקורס משגיחי כשרות הנמסרים באמצעים הטובים והמתאימים ביותר. כל מקצוע עם השיטה המצליחה שבעזרתה הכשרנו בוגרים רבים שזכו להשתלב בתחומם בהצלחה רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חלי גרטנהויז

חלי גרטנהויז