המכון הארצי ללימודי מקצועות תורניים -לוגו

מבחן כשרות

מבחן כשרות

מבחן כשרות

אנשים רבים שרוצים להתחיל ללמוד קורס כשרות, שואלים את עצמם אודות הקושי במבחן כשרות. איך המבחן בנוי. עד כמה המבחן הוא קשה. האם יש להם סיכוי לעבור את המבחן בהצלחה ולהיות משגיחי כשרות.

 

מבחן כשרות - מבנה המבחן

המבחן מקיף נושאים רבים העוסקים בתחום הכשרות. את הנושאים תלמדו במסגרת קורס כשרות. במכון הארצי ללימוד מקצועות תורניים תלמדו את הקורס בצורה מקיפה, יעילה ומתאימה במיוחד למבחני הרבנות.

המבחן הינו גם על החומר ההלכתי אותו תלמדו מתוך חוברת איכותית. הנושאים הינם רבים ועוסקים בתחומי עבודתו של המשגיח כשרות. בנוסף, המבחן יהיה על מושגים בכשרות בנוגע לנושאים חשובים בתחום הכשרות. והן על נהלי הכשרות של הרבנות הראשית.

המבחן הינו מבחן רגיל, למעט החלק של נהלי הכשרות שבנוי בצורה של שאלות רב ברירה (כלומר מבחן אמריקאי).

ציון המעבר בו יכול להשתנות מעת לעת. כיום ציון המעבר הינו 65%.

 

מבחן כשרות – קושי

על מנת להצליח במבחן הכשרות, יש להתכונן בצורה נאותה ויעילה. המבחן אינו פשוט, ומקיף נושאים רבים עם פרטים כה רבים. מצד שני אם לומדים את החומר בצורה מתאימה, המבחן אינו קשה כלל וכלל.

 

אחוזי המעבר

אחוזי המעבר משתנים מאוד בהתאם לכמות ההשקעה וסגנון הלמידה. בקרב תלמידי המכון הארצי ללימוד מקצועות תורניים אחוזי המעבר הינם גבוהים מאוד. רוב ככל התלמידים שלנו עוברים את המבחן בהצלחה. רובם אף עוברים את המבחן בציונים גבוהים ומרשימים (90% ומעלה).

אם כי בקרב כלל הנבחנים, האחוזים הם שונים לחלוטין. הרבה אנשים ניגשים למבחן ברבנות. מתוכם רבים לא מצליחים לעבור את המבחן, בגלל שלא ידעו איך ללמוד בצורה טובה ויעילה לקראת המבחן. לכן במכון אנו שמים דגש מיוחד על ההכנה למבחן, על סימולציות מעשיות ותרגול של שאלות המבחן.

 

דגשים לקראת המבחן

יש מספר דגשים שחשוב לשים לב אליהם לקראת המבחן. להלן נמנה את חלקם:

  1. רמה גבוהה של הבנת החומר. לא להשאיר נושאים שאינם ברורים במלואם. יש ללמוד בצורה עקבית לאורך הקורס ולשים דגש מרכזי על הדברים הקשים יותר. המרצה נמצא בין היתר בדיוק בשביל הדברים הללו על מנת לעזור לכלל התלמידים. למרצה יש ניסיון רב והוא יודע איך להעביר את התלמידים במבחן.
  2. לתרגל סימולציות של מבחן. כמה שמתכוננים יותר למבחן, כך המבחן עצמו יהיה יותר קל. כפי שהפתגם אומר "קשה באימונים, קל בקרב". כמה שהתלמיד שם יותר דגש על שאלות וסימולציות, כך ברגע האמת במבחן, היחס שלו למבחן יהיה כאירוע קליל בדרך להגשמת החלום לקבל הסמכה רשמית כמשגיח כשרות.
  3. הכוונה לקראת המבחן. זהו נושא מאוד חשוב לקראת המבחן. המבחן דורש כלים רבים. על מנת לעבור אותו יש לשים דגש על הרבה מאוד נושאים שמשתנים בין תלמיד לתלמיד. תלמידי המכון יעברו הכוונה אישית פרטנית אצל המרצה כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר למבחן.

יש כאלה שמנסים את מזלם וניגשים בצורה לא מקצועית למבחן. ברוב המכריע של המקרים, הם לא עוברים את המבחן. כמעט בלתי אפשרי לעבור את המבחן הזה ללא הכנה יעילה ומקצועית. אם אתם רוצים לעבור את המבחן בהצלחה, יש לעשות זאת בצורה מקצועית עם מכון מוביל שיש לו ניסיון רב בתחום הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חלי גרטנהויז

חלי גרטנהויז