המכון הארצי ללימודי מקצועות תורניים -לוגו

קורסים תורניים

קורסים תורניים

קורסים תורניים

אנשים רבים רוצים ללמוד קורסים תורניים. הם רוצים להעשיר את הידע שלהם בעוד תחומים תורניים חשובים.

מצד אחד הם רוצים להישאר באוהלה של תורה. הם רואים בלימוד התורה ערך עליון חשוב ביותר.

מצד שני הם נתקלים בבעיות כלכליות. לכן הם מבינים שיצטרכו לשלב את לימוד התורה עם עבודה. אולם הם לא היו רוצים לצאת מהמסגרות התורניות.

בנוסף, אנשים רבים רוצים ללמוד מקצוע תורני על מנת להגדיל את הידע התורני שלהם בעוד מושגים מאוד חשובים.

במאמר זה נסקור את האפשרויות השונות הקיימים למי שרוצה ללמוד קורס תורני ובאווירה תורנית.

 

קורס טוען רבני

הטוען הרבני הוא אדם שיודע לייצג בבתי הדין. הוא רכש ידע הלכתי רב בנושאים שדנים עליהם בבתי הדין. זה כולל הלכות רבות בדיני ממונות. זה כולל גם כמובן את דיני המשפחה על שלל הנושאים הרבים הקיימים.

על מנת להיות טוען רבני יש לעבור בהצלחה את קורס טוען רבני ולקבל את ההסמכה מאת הנהלת בתי הדין הרבניים.

עיסוקו של הטוען הרבני הוא בידע הלכתי. זה התחום שבו הוא מומחה ובקיא. גם בעבודתו הוא פותח ספרי הלכה רבים על מנת לדעת איך לייצג את הלקוח בצורה הטובה ביותר. הוא "מתרגם" את הסיפור של הלקוח לשפה הלכתית.

המקצוע של טוען רבני הינו מקצוע רווחי ביותר. השכר שטוען רבני מתחיל מקבל על כל תיק הוא החל מ 15,000 ש"ח. לאחר שהטוען הרבני צובר ניסיון, הוא מקבל סכומים הגבוהים בהרבה. כלומר הטוען הרבני מרוויח משכורת מאוד רווחית.

 

קורס משגיחי כשרות

המשגיח כשרות הוא האדם הבקיא בכשרות המאכלים. על סמך דבריו, מסתמכים המוני בית ישראל ואוכלים מהמאכלים השונים עליהם אומר המשגיח כשרות שהינם כשרים.

המקצוע דורש אחריות רבה, שכן אנשים רבים מסתמכים על מוצא פיו. המשגיח כשרות הינו אדם ירא שמים הבקיא בהלכות הכשרות ובנהלי הכשרות הקיימים.

על מנת להיות משגיח כשרות, יש לעבור בהצלחה קורס משגיחי כשרות ולקבל את ההסמכה הרשמית לכך מאת הרבנות הראשית לישראל.

בעבר היו משגיחי כשרות שכיהנו בגופי כשרות פרטיים ללא הסמכה מטעם הרבנות הראשית. כיום אף גופי כשרות פרטיים מקבלים רק משגיחי כשרות שקיבלו את ההסמכה לכך מטעם הרבנות הראשית. הסיבה לכך היא משום שמבחני הכשרות ברבנות הינו תנאי סף על מנת להוכיח שהאדם אכן בקיא בנושאי הכשרות בהם הוא רוצה לעסוק.

המקצוע של משגיח כשרות הינו מקצוע רווחי וגמיש. ניתן לשלב אותו עם עיסוקים אחרים. משגיחי כשרות רבים עובדים במקצוע מספר שעות, ובכך מצליחים לפרנס את משפחתם בצורה מכובדת. בשאר היום הם לומדים במסגרת כולל או במסגרות אחרות.

משגיחי כשרות רבים אף עובדים בתחום במהלך תקופות מסוימות בשנה. כך לדוגמא התקופה של לפני חג הפסח היא תקופה בה קיימת עבודה רבה. צריך להכשיר בתי עסק, מלונות, מסעדות ועוד. לכן רבים עוסקים בתחום הכשרות בתקופה זו, ובכך מצליחים לכלכל את משפחתם במהלך כל שאר השנה.

 

קורסים תורניים - המכון הארצי ללימוד מקצועות תורניים

כיום ישנן מסגרות רבות של מקצועות וקורסים אותם ניתן ללמוד ולעסוק בהם במקביל ללימוד תורה. ניתן אף תוך כדי העבודה לעסוק בלימוד התורה. קורסים אלה מתאימים לאנשים רבים הרוצים לשלב עבודה עם תורה. לשלב שליחות תורנית עמוקה עם רווחה כלכלית.

בדיוק לשם כך הקמנו את המכון הארצי ללימוד מקצועות תורניים. על מנת לתת מענה לכל אותם הרוצים לשלב תורה ועבודה. בעבר היה צורך להשקיע בלימודים הון רב, לנסוע למרחקים ארוכים ואז אולי לקבל את ההכשרה המקצועית. כיום, במסגרת המכון תוכלו לרכוש מקצועות תורניים מכובדים ורווחיים, מבלי לשלם על כך הון תועפות ומבלי להיטלטל שעות ארוכות בדרכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חלי גרטנהויז

חלי גרטנהויז