המכון הארצי ללימודי מקצועות תורניים -לוגו

חלוקת רכוש

חלוקת רכוש

חלוקת רכוש

אחד הנושאים המרכזיים שבהם עוסקים הטוענים הרבניים הינו בחלוקת רכוש. דנים בנושא הזה בדיונים רבים בבתי הדין הרבניים.

למעשה כל זוג שמתגרש ואשר יש לו רכוש, צריך לחלק את הרכוש של הצדדים.

כיצד מחלקים את הרכוש? איך מייצגים בצורה טובה את הלקוח סביב הנושא המרכזי הזה?

יש לכך הרבה מאוד זוויות משפטיות והלכתיות, אותם גם לומדים בקורס טוען רבני.

 

נכסי מלוג ונכסי צאן ברזל

ראשית, מושגים אלה של נכסי מלוג ונכסי צאן ברזל הם כללים הלכתיים מאוד מרכזיים. אלה הגדרות שונות על הנכסים של הצדדים כאשר יש הבדלים הלכתיים בין סוגי הנכסים הללו.

בקורס טוען רבני תלמדו על הגדרת הבעלות על הנכסים. מי הם הבעלים על כל אותם נכסים משותפים. מהי החלוקה הנכונה במצב של פרידה או פטירה. מי אחראי על אותם נכסים ועל מי חלה החובה לשאת בנטל העלויות הקיימות לתחזוקת הנכסים.

 

חלוקת רכוש בחוק

לנושא זה יש להוסיף את הזוויות החוקיות הקיימות בנושא. בעיקר בחוק יחסי ממון בין בני זוג. כך למשל, בדרך כלל חלוקת הרכוש מתבצעת באופן שוויוני בין בני הזוג. כל אחד מקבל חצי מהרכוש. אולם יש מצבים שבהם יחלקו את הנכסים בצורה אחרת.

כך לדוגמא, אם הצדדים ערכו הסכם ממון, החלוקה תהיה שונה. הסם ממון משמעותו שהצדדים מסכמים ביניהם כיצד לחלק את הרכוש במצב שבו הם ייפרדו בעתיד. אפשר לערוך הסכם ממון לפני הנישואין. אבל כדאי לדעת שאפשר לערוך הסכם ממון אף לאחר הנישואין.

את ההסכם ממון יש לאשר כך שתקבל תוקף משפטי. על כל הדרכים לעריכת הסכם ממון ואופן אישורה, תלמדו בקורס שכן נושא זה מורכב מפרטים רבים שחשוב להיות מודע אליהם.

 

חלוקת רכוש - המשמעות

המשמעות של אופן חלוקת הרכוש בשביל בני הזוג היא ענקית. לעיתים רבות בני הזוג צברו כספים רבים שאותם יש לחלק במסגרת הליך הגירושין.

לכן על הטוען הרבני להיות בקיא היטב בכללים הנוהגים בנושא מרכזי זה. את הידע הרב לומדים במסגרת קורס טוען רבני במכון הארצי ללימוד מקצועות תורניים. במסגרת הקורס תקבלו שלל רעיונות פרקטיים ומעשיים שיעניקו לכם את הבסיס הרחב ביותר על מנת שתוכלו ליצג את קהל הלקוחות שלכם בצורה טובה, יעילה ומשכנעת.

כפי שנכתב, נושא חלוקת הרכוש משלב בתוכו המון פרטים שחלקם הגדול הינו הלכתי באופן מובהק. זאת לצד נושאים הקיימים בחוקים. מעבר לכך יש נושאים פרקטיים ומעשיים רבים בנושא. לכן יש לבצע הכשרה מתאימה ונאותה על מנת "לשלוט" בצורה טובה במאגרי הידע הנרחבים הללו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חלי גרטנהויז

חלי גרטנהויז